Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie

13.08.2011
sobota

Somewhere [dvd, 8/10]

13 sierpnia 2011, sobota,

Somewhere, USA, 2010, 93 minuty. Reżyseria: Sofia Coppola. Scenariusz: Sofia Coppola. Obsada: Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius,  Karissa Shannon, Lala Sloatman. Zdjęcia: Harris Savides. Muzyka: Phoenix. Dystrybucja na dvd w Polsce: TiM Film Studio, 4 sierpnia 2011

Tym razem bohaterowie Sofii Coppoli gubią nie słowa, a sens życia. Ale, jak to u niej bywa, strata idzie w parze z odkupieniem. Johnny’ego Marco, hollywoodzkiego blazera, celebrytę i aktora (w takiej właśnie kolejności), trawi pogłębiający się kryzys tożsamości. Marco znalazł się w punkcie zwrotnym swojego życia. Materialne przyjemności nie zagłuszają już pustki w jego duszy, a on sam jest do konfrontacji ze wzbierającą falą przygotowany znacznie gorzej, niż pokrewny mu bohater „Między słowami”.

Chałturzący w Tokio aktor Bob Harris miał wrodzoną autoironię Billa Murraya, podczas gdy Marco zmagać musi się z apatią sprowadzonego z przedwczesnej emerytury Stephena Dorffa, gwiazdora mocno dziś podupadłego i zapomnianego. Ale Coppola zdecydowała się na ten zabieg nieprzypadkowo. Fikcja miesza się u niej z rzeczywistością tak, jakby „Somewhere” było bezpośrednią odpowiedzią na „Tetro”, ostatni i bodajże najbardziej osobisty z filmów jej ojca.

Reszta opublikowanej swego czasu w Wirtualnej Polsce recenzji kinowej „Somewhere” do przeczytania TUTAJ.

Wydanie dvd

Techniczne parametry w normie – obraz panoramiczny, dźwięk pięciokanałowy. Wydanie zawiera także making of (17:03), krótki i dość powierzchowny, ale udanie przybliżający specyfikę filmu. Warto zaznaczyć, że jest to kalka zachodniego wydania – w Stanach „Somewhere” również ukazało się tylko z tym jednym dodatkiem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php