Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie

20.11.2011
niedziela

Some Like It Classic

20 listopada 2011, niedziela,

Gdy kilka tygodni temu zapytałem Was o kino klasyczne, zareagowaliście entuzjastycznie. Pojawiło się wiele wypowiedzi, facebookowych „lajków” i prywatnych wiadomości. Niestety wdrożenie tego pomysłu na „Off the Record” okazało się mało realne (mówiąc szczerze, nie ma tu zbyt wiele miejsca na tego typu „poboczne” projekty), dlatego postanowiłem założyć specjalną stronę, którą od tego czasu będę prowadził (przy współudziale i wsparciu przyjaciół).

Idea przyświecająca „Some Like It Classic” jest prosta – strona śledzić ma wydarzenia i premiery związane z kinem klasycznym, dostarczać na jego temat rzetelnych informacji i, co najważniejsze, propagować wiedzę o nim. Sam pomysł zrodził się z prywatnej pasji i faktu, że w polskich mediach związanych z kulturą wciąż jest to dziedzina praktycznie niezagospodarowana, choć spora grupa czytelnicza nieustannie przejawia nią zainteresowanie.Zadaniem „Some Like It Classic” jest wyjść tym niespełnionym oczekiwaniom naprzeciw – na stronie regularnie pojawiać będą się tematyczne newsy i informacje o tym, gdzie klasykę można oglądać, zamieszczane będą recenzje filmów (tak klasycznych, jak i do klasyki nawiązujących) oraz książek i tematycznych wydawnictw, prezentowane będą sylwetki i galerie znanych gwiazd i twórców kina. Będzie to miejsce, w którym swoją przygodę z kinem klasycznym można zarówno zacząć, jak i kontynuować.

„Some Like It Classic” startuje w formie skromnego bloga, ale w przyświecający mu koncept wpisane są późniejsze przenosiny na osobną domenę i transformacja w pełnowymiarowy portal. Czy i kiedy się to uda, zależy tylko od Waszego zainteresowania i zaangażowania w cały projekt – zaglądajcie, czytajcie, komentujcie! Zachęcam także do polubienia strony na Facebooku i podzielenia się nią na własnym wallu.

PS. Chwilowo jest to projekt właściwie jednoosobowy, ale poszukiwane są osoby, które w najbliższej przyszłości miałyby ochotę aktywnie współtworzyć „Some Like It Classic”, czy to pod względem agregacji danych, czy też publikacji własnych tekstów. Poszukiwani są zarówno publikujący zawodowcy, jak i amatorzy z pasją. Jeśli jesteście zainteresowani współpracą lub macie pomysły na rozwój strony, zachęcam do kontaktu drogą mailową (adres znajdziecie na stronę).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php