Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie

25.12.2011
niedziela

Druhny [blu-ray, 8/10]

25 grudnia 2011, niedziela,

Slogan, jakim polski dystrybutor reklamuje swój film („Kac Vegas na obcasach”), jest tyleż mylący, co zwyczajnie niesprawiedliwy dla komedii Paula Feiga. Owszem, obie produkcje opowiadają o grupie przyjaciół (tam – mężczyzn, tu – kobiet) przygotowujących się do wesela jednego/jednej z nich, ale na tym podobieństwa się kończą. Podstawową różnicę wyznacza tu podejście do stereotypów płci. W „Kac Vegas”, upijając się do nieprzytomności i zabawiając z prostytutkami, mężczyźni na ogół im ulegali, podczas gdy w „Druhnach” kobiety, dopuszczając się ekscesów znacznie mniej spektakularnych, muszą z nimi nieustannie walczyć.

Pełną recenzję filmu, jak i znakomitego wydania blu-ray, znajdziecie TUTAJ.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. 8/10?!!! No bez jaj, przecież ten film to jedno z większych komediowych rozczarowań roku. Autor powinien trochę popracować nad skalą swoich ocen skoro np. całkiem udanym Transformersom dał 5 punktów mniej niż tej oklepanej komedyjce dla blondynek :/

  Swoją drogą to jak Pan mógł w swoich recenzjach pominąć prawdopodobnie najlepszy film tego roku – Drive?!!!

 2. I co ja mam na to odpowiedzieć? Że tak i kropka? W obu tekstach argumentuję dlaczego „Druhny” uważam za wartościowe, a „T3” – nie. Proponuję kłócić się z argumentami, a nie oceną. O „Drive” kolei pisałem we wrześniu, wystarczy poszukać.

  Nawiasem, totalnie nie rozumiem tak roszczeniowego podejścia.

 3. Oddaje cześć w kwestii Drive :) Faktycznie wygrzebałem recenzję z którą w pełni się zgadzam :) Zabrakło jej jednak w głównym spisie (http://film.blog.polityka.pl/spis-recenzji/) – stąd moje „oburzenie” ;)

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No tak, totalnie ten spis zaniedbałem… Coś z tym zrobię.

 6. muszę to mieć!

 7. Dla mnie Druhny to jedno z rozczarowań roku i nie rozumiem zachwytów nad tym zbiorem okropnych klisz i zmarnowanego potencjału.

 8. Bardzo dobry, ciekawy, interesujący i przydatny artykuł.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php