Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie Off the Record - Piotr Pluciński o kinie

21.08.2012
wtorek

Filmy Charliego Chaplina, vol. 1

21 sierpnia 2012, wtorek,

Niezapomniany finał "Świateł wielkiego miasta"

Z okazji 35. rocznicy śmierci Charliego Chaplina dystrybutor Galapagos postanowił przypomnieć pełnometrażowy dorobek słynnego komika. W sprzedaży ukazało się pięć filmów dvd, na jesień planowana jest premiera kolejnych pięciu. Przez ostatnie półtora miesiąca miałem okazję obejrzeć i napisać o pierwszej części tej mini-kolekcji, a powrót do filmów Charliego i szukanie w nich nowych kontekstów sprawiły mi sporo przyjemności. Zapraszam do lektury tekstów o „Brzdącu”, „Gorączce złota”, „Cyrku”, „Światłach wielkiego miasta” i „Dzisiejszych czasach”, mając jednocześnie nadzieję, że choć połowa tych emocji udzieli się także Wam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Piotr, to dobrze, ze przypominasz o Chaplinie. Little Tramp jest jednym z moich ulubionych tworcow swiatowego kina. I nie chodzi mi tylko o jego wyjatkowy wklad w kino; Chaplin byl przeciez nie tylko rezyserem, ale rowniez kompozytorem, producentem i aktorem. Chaplin byl rowniez wielkim Humanista; kazdy jego wystep, czy to w City Lights, czy w A Dog’s Life, to przyklad altruizmu i lekcja czlowieczenstwa. Dobrze jest obudzic sie nad ranem, majac Little Tramp smiejacego sie z plakatu na scianie.

    Pozdrawiam z filmowego Londynu,

    E.

  2. Miałem okazję zobaczyć film Charliego Chaplina ponad miesiąc temu i muszę przyznać, że te stare filmy mają coś czego nie znajdziemy w nowych super produkcjach. Jak znajdę więcej czasu to zobaczę też inne produkcje.

  3. czlowiek orkiestra;
    jesli ktos zasluguje na nazwe geniusza, to na pewno on.

  4. Te emocje udzielają mi się zawsze, niezależnie od rocznic. Wspominam czasy zdobywania filmów z Charliem, kiedy żadnych kolekcji nie dało się na rynku uświadczyć. Ba, nawet pojedynczych filmów! Mamy teraz te szczęśliwe czasy, gdy klasyka kina wychodzi na dvd i pojawia się na ekranach kinowych. Uwielbiam zwłaszcza „Brzdąca”, „Gorączkę złota”, „Dyktatora”. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php